Kredi Kartları

Hayatınızı kolaylaştıran Şekerbank kredi kartları ile tanışın, hızlı, güvenli ve avantajlarla dolu alışverişin tadını çıkarın! 

Şekerbank’ta herkese uygun bir kredi kartı var!
Şeker Bonus

Benzersiz ayrıcalıklarla alışverişin tadını çıkarmak isteyenler için Şeker Bonus Kart!

Detaylı Bilgi
Şeker Bonus Sanal Kart
İnternet alışverişleriniz artık daha güvenli!
Detaylı Bilgi
Şeker Kart
Ayrıcalıklı alışverişin tadını yıllık kart ücreti ödemeden çıkarın!
Detaylı Bilgi
Bütçem Benim Bonus

Bütçesini düşünen kadınlara özel benzersiz ayrıcalıklara sahip Bütçem Benim Bonus ile tanışın!

Detaylı Bilgi
Taraftar Kart

Takımınız Taraftar Kart ile çok daha güçlü!

Detaylı Bilgi
Koop Kart Bonus
Kazandığınız bonuslarla bedava alışverişin tadını çıkarın!
Detaylı Bilgi

Şekerbank Kredi Kartı Rehberi ile kartlarınız hakkında daha fazla bilgi sahibi olun.


Şekerbank, farklı ödeme noktaları ile işinizi kolaylaştırır!

Şekerbank’ın dijital ve geleneksel ödeme noktaları kredi kartı borcunuzu kısa süre içinde öğrenmenizi ve aynı hızda ödemenizi sağlar. İnternet şubesini ve Şeker Mobil’i kredi kartı ödeme noktaları olarak da kullanmanızı mümkün kılan Şekerbank ödeme noktaları ile kredi kartı borcu ödeme işlemlerini hızlıca yapabilirsiniz. Otomatik ödeme talimatı vererek borcunuzu düzenli bir şekilde ödeyebilirsiniz.

Şekerbank kredi kartı ödeme işlemlerini şubemizden, internet şubesi ve Şeker Mobil’e ek olarak 0850 222 78 78 numaralı Çağrı Merkezi üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Şekerbank şubeleri veya ATM’leri üzerinden kartınızı kullanarak ya da kartınız olmadan da kredi kartı borcunuzu öğrenebilir, hesabınızdan ya da nakit olarak ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Öte yandan Şekerbank Şubesi olmayan iller ve ilçelerde kredi kartı ödemelerinizi resmi tatillerin dışındaki günlerde saat 17.30’a kadar Türkiye’deki tüm PTT online şubelerinden de yapabilirsiniz.

*PTT online şubelerinden dövize bağlı (USD ödemeleri) ödemeler yapılamamaktadır. Bu sebeple Kredi Kartı Hesap Bildirim Cetveli'nizde USD borçlarınız yer alıyor ise ödeme için size en yakın Şekerbank şubesine başvurabilir, otomatik ödeme talimatı verebilir veya Şekerbank İnternet Şubesi’ni kullanabilirsiniz.

Şubelerimizin adres bilgileri için tıklayınız.

Şekerbank Kredi Kartı şifrelerinizi hızlı ve kolay şekilde alın!

Şekerbank’ta kredi kartı şifrelerinizi dilerseniz dijital kanallarımızdan dilerseniz şubelerimizden alabilirsiniz.

SMS ile Şifre Belirleme

SMS ile kredi kartı şifre belirleme işlemi için büyük harflerle SIFRE (belirlediğiniz dört haneli şifreyi), şifre almak istediğiniz kartın son dört hanesini ve kartın arkasındaki güvenlik kodunun son üç hanesini aralarında birer boşluk bırakarak 1953’e SMS gönderebilirsiniz. (Örnek: SIFRE 1234 5678 910)

*SMS üzerinden şifre belirleyebilmeniz için güncel cep telefonu numaranızın Bankamız sistemine kayıtlı olması gerekmektedir. SMS ile bilgilendirme sırasında Bankamız tarafından herhangi bir hizmet bedeli alınmayacaktır, gönderilen SMS’ler operatörünüzün tarifesi üzerinden ücretlendirilecektir.

Şube Üzerinden Şifre Alma

Şubeden kredi kartı şifre alma işlemi için size en yakın Şekerbank şubemize gidip talebinizi iletebilir, cep telefonunuza gelen tek kullanımlık şifreyi ATM’den değiştirerek kartınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

İnternet Şubemiz Üzerinden Şifre Alma

İnternet şubemizden Şekerbank kredi kartı şifre alma işlemi için internet bankacılığı üzerinden Kredi Kartı menüsüne girebilir, şifrenizi hemen alabilirsiniz.

Telefon Bankacılığı ile Şifre Belirleme

Kredi kartı şifrenizi telefon bankacılığı üzerinden almak için 0850 222 78 78 numaralı çağrı merkezimize ulaşabilirsiniz.

Şekerbank’ta nakit ihtiyacınızı SMS Nakit ile karşılayın!

Şekerbank SMS Nakit’ten tek bir SMS ile faydalanmaya başlayabilir, acil nakit ihtiyaçlarınızı hızlıca karşılayabilirsiniz.

SMS Nakit Kampanya Detayları Neler?

  • SMS Nakit’ten faydalanmak için “NAKİT” yazıp bir boşluk bırakın, ardından nakit çekmek istediğiniz tutarı ve kartınızın son dört hanesini yazarak 1953’e gönderin.

Örnek: “NAKİT 1000 1234”

  • Nakit avans çekmek istediğiniz tutara ilişkin toplam faiz ve ücret bilgisi SMS ile tarafınıza iletilecektir. Verilen bilgileri onaylamanız durumunda KABUL yazıp 1953’e göndererek Nakit Avans kullanmaya başlayabilirsiniz.

Nakit avansı onaylamanız hâlinde talep ettiğiniz tutar Şekerbank vadesiz hesabınıza aktarılır. Kredi kartı kullanılabilir limitinizin yeterli olması ve kartınızın nakit avans işlemine açık olması durumunda SMS Nakit hizmetinden yararlanabilirsiniz.

*Birden fazla SMS Nakit başvurusunda bulunursanız işlemlerinizin son talep ettiğiniz tutara göre değerlendirilir.

Şekerbank harcama detaylarınızı SMS Ekstre üzerinden öğrenin, yeşil geleceğe katkıda bulunun!

Şekerbank’ta ekstrelerinizi basılı almak yerine SMS ile alabilir, bir yandan harcamalarınızı cep telefonunuz üzerinden incelerken bir yandan da doğanın korunmasına katkıda bulunabilirsiniz. Üstelik Şekerbank SMS Ekstre hizmetinden faydalanmak için tek bir talimat vermeniz yeterli! SMS Ekstre talimatlarınızı Şekerbank internet şube, Şeker Mobil, 0850 222 78 78 numaralı çağrı merkezimiz ve şubelerimiz üzerinden verebilirsiniz.

Şekerbank internet şubesi üzerinden SMS ile ekstre öğrenme talimatı vermek için Kartlarım/Diğer Kart İşlemleri/Ekstre İşlemleri/Ekstre Talimatı adımlarını takip edebilirsiniz. Talimatınızın ardından kredi kartınıza ait ekstre bakiyesi, asgari ödeme tutarı ve son ödeme tarihi bilgileri SMS olarak cep telefonunuza iletilir. Ekstrenin tamamını görmek için SMS’in sonundaki ekstre görseline tıklamanız yeterlidir.

Acil nakit ihtiyaçlarınızda Şekerbank kredi kartları yanınızda!

Nakit Avans talebinizi dilerseniz dijital kanallarımız üzerinden şubeye gelmeden, dilerseniz size en yakın Şekerbank şubeleri üzerinden iletebilirsiniz. Kredi Kartı Nakit Avans işlemlerinizi Şekerbank internet şubesi, Şeker Mobil, 0850 222 78 78 numaralı Şekerbank Çağrı Merkezi, Şekerbank ATM’leri veya Şekerbank şubelerinden yapabilirsiniz.

Kredi Kartı Nakit Avans nedir?

Kredi Kartı Nakit Avans, kredi kartı üzerinden nakit çekim işlemidir.

Kredi Kartı Nakit Avans faizi nasıl hesaplanır?

Kredi Kartı Nakit Avans faizi Şekerbank internet sitesi hesaplama araçları menüsünden hesaplanabilir.

Kredi Kartı Nakit Avans için bir limit var mıdır?

Kredi Kartı Nakit Avans işlemleri için minimum bir tutar sınırlaması bulunmamaktadır, kredi kartınızın nakit avans limiti dahilinde nakit avans kullanabilirsiniz.


Şekerbank kartları aracılığıyla SGK prim ödemelerinizi hızlıca yapın!

Şekerbank’ın SGK Ödemeleri ürünü, Şekerbank kartları ve dijital kanallar ile entegre bir üründür. Şahıs ve firmalara ait SGK primlerinizi Şekerbank ve ticari kartlarınız ile SGK ödeme işlemi sayesinde kolayca ödeme yapabilirsiniz. Kredi kartı ile SGK prim ödeme işlemi için tek yapmanız gereken ilgili kartınızın e-ticaret ödemelere açık olması ve SGK web sitesindeki ödemeler bölümünü ziyaret etmenizdir.

Kredi kartı ile SGK ödemesi nasıl yapılır?

SGK web sitesindeki ödemeler bölümünü ziyaret etmeniz ve kredi kartınızın e-ticaret ödemelere açık olması kredi kartı ile SGK ödemesi yapmak için yeterlidir.

*Şekerbank ATM kartları ile yapılan ödemelerden işlem ücreti alınmaz.

*Kurumun web ödeme sayfalarında 3D Secure (Güvenli Ödeme) altyapısı gerekmektedir.

BKM Express ile güvenli harcamanın keyfine varın!

BKM Express üzerinden işlem yapmak için kredi kartınızı BKM Express’e kaydedebilir, her işlemde kart bilgilerinizi paylaşmadan harcama yapabilirsiniz. BKM Express ile dilerseniz alışverişlerinizi taksitlendirebilir ve kartınızın özelliğine göre ekstra Bonus kazanabilirsiniz. BKM Express’e https://www.bkmexpress.com.tr adresi üzerinden e-posta adresiniz ve belirleyeceğiniz şifre ile ücretsiz şekilde kayıt olabilirsiniz. Kayıt bilgilerinizi tamamladıktan sonra Şeker Bonus, Şekerbank Banka ve Şeker Kart bilgilerinizi hesabınıza tanımlayabilir ve güvenli alışverişin keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz.

BKM Express nedir?

Bankalararası Kart Merkezi, e- ticaret dünyasının önde gelen firmaları ve bankaların bir araya gelerek geliştirdiği BKM Express, kart bilgilerinizi iş yeri ile paylaşmadan harcama yapmanıza imkân tanıyan hızlı, pratik, ücretsiz ve güvenli bir ödeme sistemidir.

Şekerbank kredi kartları avantajlı faiz oranları ile daima yanınızda!

 Şekerbank bünyesinde yer alan Şeker Bonus, Şeker Kart, Memur-Sen Bonus ve Taraftar Kart kredi kartlarına ait faiz oranlarını inceleyerek internet şubesi ve Şeker Mobil üzerinden dakikalar içinde kart başvurusu yapabilirsiniz. 

KART ÇEŞİTLERİPARA BİRİMİALIŞVERİŞNAKİT ÇEKİMLİMİT AŞIMGECİKME FAİZİ
ŞEKER BONUSTL%3,66%4,42
%3,96
%4,72
TARAFTAR KARTTL%3,66
%4,42
%3,96%4,72
ŞEKER KARTTL%3,66
%4,42
%3,96
%4,72
MEMUR-SEN BONUSTL%3,66
%4,42
%3,96
%4,72

*Tablodaki faiz oranları 17 Ocak 2024 tarihinden itibaren geçerlidir.

*Tabloda belirtilen faiz oranlarına KKDF ve BSMV dahil edilmemiştir.


Kredi kartı alışveriş faizi nedir?

Kredi kartı faiz oranları ile ilgili alt başlıklardan biri de alışveriş faizidir. Kredi kartı alışveriş faizi, TCMB tarafından belirlenen ve kredi kartınızda kalan dönem borcunuza uygulanan azami net aylık faiz oranıdır.

Kredi kartı gecikme faizi nedir?

Kredi kartı faizleri arasında yer alan kredi kartı gecikme faizi, ilgili döneme ait borcun sadece bir kısmının ödenmesi hâlinde kredi kartında kalan bakiyeye işlenen faiz türüdür.

Kredi kartı nakit çekim faizi nedir?

Kredi kartı nakit çekim faizi, kredi kartından nakit çekmek istediğinizde uygulanan faiz türüdür. Tüm Şekerbank kredi kartlarının nakit çekim işlemlerinde akdi faiz işlenir.