MTV Ödemeleri

Masrafsız MTV ödemesi Şekerbank'ta

Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemenizi masrafsız yapmanın kolay yolu Şekerbank şubelerinde ve dijital kanallarımızda. İster Şeker Mobil'den ister Şekerbank internet bankacılığı üzerinden Motorlu Taşıtlar Vergisi borcunuzu anında görüntüleyebilir, ödemenizi kısa sürede yapabilirsiniz.
Üstelik ilave bir masraf ve komisyon ödemeden! 

MTV ödemeleri ile ilgili aklınıza takılan soruların yanıtları burada!

Motorlu Taşıtlar Vergisi, Karayolları Trafik Kanununa göre tanımlanmış motorlu araçlar için her yıl ödenmesi zorunlu olan bir vergi türüdür.

Motorlu Taşıtlar Vergisi ödeme tutarı aracın tipi, motor hacmi, araç yaşı gibi çeşitli faktörlere göre hesaplanmaktadır. Bu kriterler göre ödenecek tutar bilgisi gib.gov.tr altından kontrol edilebilmektedir. 

Motorlu Taşıtlar Vergisi sorgulaması için Şeker Mobil ve Şekerbank internet bankacılığı içerisinde yer alan "Ödemeler" menüsü altında "Vergi" başlığına tıklayarak Motorlu Taşıtlar Vergisi seçilir, bu alana araç plaka numarası ve TC kimlik numarası ya da vergi numarası girilerek borç sorgulaması yapılır. Ayrıca gib.gov.tr üzerinden de Motorlu Taşıtlar Vergisi borcu sorgulanabilmektedir.

Motorlu Taşıtlar Vergisi, Şeker Mobil ve Şekerbank internet bankacılığı içerisinde yer alan Ödemeler menüsü altındaki Vergi başlığında Motorlu Taşıtlar Vergisi alanından plaka numarası ve TC kimlik numarası veya vergi kimlik numarası girilerek yapılabilmektedir.

Şeker Mobil ve Şekerbank internet bankacılığı üzerinden yapılan Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemeleri için ilave bir masraf ödenmez.

Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemeleri yılda 2 kez; ocak ve temmuz aylarında yapılmaktadır.

Bandrol Vergisi, Motorlu Taşıtlar Vergisi için halk arasında kullanılan ikinci bir tabirdir. Bandrol Vergisi ile kastedilen aslında Motorlu Taşıtlar Vergisi'dir. 

Yönetmelik gereği mobil bankacılık ve internet bankacılığı kanalından yapılacak olan ödemelerde kredi kartı kullanılabilir. Hesap üzerinden ödeme yapılamaz.