Sanatı Anadolu’ya ulaştırıyoruz…

Görsel sanatları toplumun tüm kesimleri ile bir araya getirmeyi hedefliyor, sürdürülebilir kalkınma vizyonu kapsamında kültür sanat alanlarına katma değerde bulunan projeleri kurulduğumuz günden bu yana destekliyoruz. 

Yereli küresel ile bütünleştirerek sanat üretimini desteklemek, toplumu sanata yakınlaştırmak misyonumuz çerçevesinde Birleşmiş Milletler’in Eşitsizliklerin Azaltılması ve Amaçlar için Ortaklıklar başlıklarını ifade eden SKA-10 ve SKA-17 amaçlarına uygun olarak kültür ve sanatın erişilebilirliğine ve sürdürülebilirliğine katkıda bulunuyoruz.

Yeni medya ve video sanatlarına odaklanan Türkiye’nin ilk kültür sanat girişimi Şekerbank Açıkekran Yeni Medya Sanatları galerisi ile 2011’den bugüne galeri mekânına bağlı kalmadan kültür sanatı kitlelerle buluşturuyoruz. Çağdaş sanatı yerel halkla buluşturan projemize ise Şekerbank şubeleri ev sahipliği yapıyor. Şekerbank Açıkekran platformu özel monitörler aracılığıyla dünyanın en saygın sanat kurumlarında sergilenen eserleri İstanbul Merkez, Ankara Kızılay ve Küçükesat İzmir, Edirne, Tekirdağ Alpullu, Edirne ve Mardin şubelerinde sanatseverlerle buluşturuyor.