Eurobond

Yatırımlarınızı Eurobond ile değerlendirerek orta ve uzun vadede sürdürülebilir kazanç elde edebilirsiniz!


Yatırımlarınızı Eurobond olarak değerlendirin, kazancınızı orta ve uzun vadede katlayın!

 Eurobond ile yatırımlarınızı orta ve uzun vadeli olacak şekilde yabancı para birimleri üzerinden değerlendirebilirsiniz. Şekerbank Eurobond zamana yayılan istikrarlı bir yatırımı yabancı para birimleri üzerinden yönetmek isteyenler için en uygun yatırım aracıdır.

Eurobond ile uluslararası piyasada alış/satış olanağına kavuşun, yüksek likiditeden yararlanın ve kupon faizleriyle dönemsel nakit alımı yapın!

Uluslararası piyasada söz sahibi olun

Eurobond ile uluslararası piyasada söz sahibi olabilir, satın aldığınız Eurobond aracılığıyla farklı yatırımları yönetebilir ve kazancınızı önemli ölçüde artırabilirsiniz.

Değişen vade seçenekleri

Şekerbank Eurobond ürününü vade seçenekleri işlevsellik vadeder. 2 ila 30 yıl arasında değişen vade seçeneklerinden yatırımınız için en uygun olanını tercih edebilir ve hem orta hem de uzun vadede işlem görme şansına sahip olabilirsiniz.

Dönemsel nakit alımı

Eurobond yatırımı ürününün kupon faiz oranı sabit olabildiği gibi, dönemsel nakit alımına olanak sağlayan kupon ödemeli de olabilir. Kupon ödemeli nakit alımı 6 ay ya da 1 yılda yapılabilir. 

Sabit kupon faiz oranı

Eurobond ihraç edilirken üzerindeki kupon faiz oranıyla birlikte ihraç edilir. Söz konusu oran her bankada aynı kabul edilir. Dolar türü değerler yılda bir, euro türü değerler ise yılda iki kez kupon ödemesi yapar.  

Şekerbank Eurobond ile ilgili cevap aradığınız tüm soruların yanıtları burada!

Eurobond devlet, devlete bağlı kuruluşlar ve şirketlerin yurt dışından kaynak sağlamak maksadıyla yabancı para birimleri cinsinden yurt dışında ihraç ettikleri orta ve uzun vadeli tahvillerdir. 

Şekerbank Eurobond almak için internet şubelerimizi ziyaret edebilir, kısa sürede orta ve uzun vadeli Eurobond yatırımınızı başlatabilirsiniz. 

Şekerbank Eurobond faiz oranları vade süresi, yıllık kupon oranı ve alış oranına göre değişiklik gösterir. Yine Eurobond yatırımına stopaj girip girmemesi de faiz oranı hesaplama işleminin sonucunun değişmesini sağlayabilir. 

Eurobond işlemlerinizi Şekerbank şubeleri aracılığıyla saat 10:00-14:00 arası yapabilirsiniz. Euro para birimi cinsindeki Eurobond tahvilleri iki gün, YP Eurobond tahvilleri ise üç gün valörlü şekilde ilan edilir ve yapılır

Eurobond yatırımı ile ilgili dikkat etmeniz gereken temel husus zamanlamadır. Eurobond tahvillerini ikincil piyasada nakite çevirme işlemi o anki faiz oranlarından yapılacağı için kâr etmeniz de zarar etmeniz de mümkündür. Zarar etmekten kaçınmak istiyorsanız doğru zamanı seçmeli ve yatırımınıza uygun faiz oranlarını yakaladığınızda tahvilinizi nakite çevirmelisiniz. 

Şeker Mobil ile bankacılık işlemleri parmaklarınızın ucunda!

Yenilenen Şeker Mobil ile bankacılık işlemlerinizi şubeye gitmeden evinizden veya iş yerinizden hızlı ve rahat şekilde 7/24 gerçekleştirebilirsiniz.

Şeker Mobil ile bankacılık işlemleri parmaklarınızın ucunda!