Hazine Bonosu / Devlet Tahvili

Hazine Bonosu ve Devlet Tahvili alım satım işlemlerinizi Şekerbank güvencesiyle yapabilir, yatırımlarınızı orta ve uzun vadede, sabit veya değişken faizlerle değerlendirebilirsiniz.

Hazine Bonosu/Devlet Tahvili işlemleriniz Şekerbank’ta değerli!

Talimatlarınıza göre Şekerbank olarak Hazine Bonosu ve Devlet Tahvili alım satım talimatlarınızı gerçekleştiriyor, Hazine Bonosu ve Devlet Tahvili ihalelerine sizin adınıza katılıyor ve tasarruflarınızı değerlendirmenize aracılık ediyoruz.

Orta ve uzun vadeli yatırımlarınız Hazine Bonosu ve Devlet Tahvili ile güvende!

Güvenli yatırım imkânı

T.C. Hazine Müsteşarlığı güvencesiyle sunulan Hazine Bonosu ve Devlet Tahvili ürünlerini ikinci piyasada bozdurarak nakite çevirebilirsiniz. Vade sonunu beklemeden yapılan nakite çevirme işlemlerinde o gün geçerli olan faiz oranları uygulanır. 

Sabit getiride devlet güvencesi

Sabit getiri avantajı sunan Hazine Bonosu/Devlet Tahvili işlemlerinizin sonunda ne kadar gelir elde edebileceğinizi yatırım sırasında hesaplayabilirsiniz. Vade sonunda anapara ve faizin geri ödemesi devlet güvencesindedir.

Siz sadece talimat verin

Verdiğiniz Türk lirası Hazine Bonosu/Devlet Tahvili aynı gün, yabancı para Hazine Bonosu/Devlet Tahvili üç iş günü valörlü olarak ilan edilir. Hazine Bonosu/Devlet Tahvili alım satım işlemi talimatlarınız 10:00-14:00 saatleri arasında gerçekleştirilir.

Hazine Bonosu/Devlet Tahvili ile ilgili sorularınızın cevabı burada!

Devletin bütçe açıklarını dönemsel olarak finanse etmek üzere çıkardığı borç senetlerinden bir yıldan kısa vadeli olanlara Hazine Bonosu, bir yıl ve daha uzun vadeli olanlara Devlet Tahvili adı verilir.

Hazine Bonosu/Devlet Tahvili alım satım işlemleri saat 10:00 ila 14:00 arasında Şekerbank İnternet Bankacılığı ve Şeker Mobil üzerinden yapılabilir. Satın alınan Hazine Bonosu/Devlet Tahvilleri ikincil piyasada vadesi dolmadan nakite çevrilebilir. Vadesi gelmeden ikincil piyasada nakde çevrilen Hazine Bonosu/Devlet Tahvili anlık piyasa faiz oranlarına göre değerlendirilir. Bu durumda anlık koşullara göre alım tarihindeki koşullara göre kâr elde edilmesi de zarar elde edilmesi de olasıdır.

Bankamız Hazine Bonosu/Devlet Tahvili oranlarını ve faiz getirisini Şekerbank İnternet Bankacılığında yer alan hesaplama aracı üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

Şeker Mobil ile bankacılık işlemleri parmaklarınızın ucunda!

Yenilenen Şeker Mobil ile bankacılık işlemlerinizi şubeye gitmeden evinizden veya iş yerinizden hızlı ve rahat şekilde 7/24 gerçekleştirebilirsiniz.

Şeker Mobil ile bankacılık işlemleri parmaklarınızın ucunda!