Çek Tahsilatı

Şekerbank nakit yönetimi hizmeti Çek Tahsilatı ile çek akıbet bilgilerini elektronik dosyalar ve FTP kanalıyla otomatik olarak aktarın, çekleri kolayca takip edin!

Çek tahsilatını kolaylaştıran çözümler Şekerbank’ta! 

İşletmenizin tahsilat, muhasebe ve ödeme işlemlerini kolaylaştıran Şekerbank Nakit Yönetimi hizmetlerinden biri olan Çek Tahsilatı ile çek akıbet bilgilerinin elektronik dosyalar ve FTP kanalıyla muhasebe sistemine girişinin yapılmasını sağlayabilir ve firmalar tarafından Bankamıza tahsile çıkılan çeklerin takibini yapabilirsiniz.  

Güvenli çek tahsilatı için Şekerbank’ı tercih edin!

Çek tahsilatı artık çok kolay!

Çek tahsilatları için şirketinize verilen çekleri muhasebe sistemine girmeniz yeterli. Şekerbank’a vereceğiniz bir talimat ile muhasebe sisteminizden FTP yoluyla transfer edilen ve bankamızda otomatik olarak elektronik ortama aktarılan çek akıbet bilgilerini kolaylıkla takip edebilirsiniz. 

Vade günü takibi avantajı

Şirketinizde takip etmeniz gereken ne kadar çok sayıda çek olursa olsun, Şekerbank ile vade gününü gelen çeklerin tahsil iade kayıtlarını otomatik olarak görebilir, kayıtlarla ilgili olası operasyonel hataların önüne geçebilirsiniz. 

Maliyetleriniz Çek Tahsilatı ile azalsın

Banka Çek Tahsilatı aracılığıyla otomatik olarak kaydedilen çek akıbet bilgileri sayesinde tahsil iade kaydı oluşturulan çeklerin vade gününü takiben teminata verilmesi talimatını verebilir, operasyonel maliyetlerinizi azaltabilirsiniz. 

Nakit yönetiminize en uygun çözümler Şekerbank’ta

Şekerbank Nakit Yönetimi ürünleriyle şirketinizin ödeme, tahsilat gibi muhasebe işlemlerini kolaylaştırabilir, şirketinize entegre edebileceğiniz Şekerbank uygulamaları ile nakit akışınızı otomatik olarak takip edebilir ve kurum içi maliyetlerinizi azaltabilirsiniz. 

Çek Tahsilatı ile ilgili sorularınızın cevabı burada.  

Çek Tahsilatı, ticari faaliyet gösterenler için vazgeçilmez olan ve bir alışverişten ileri gelen borcun sonraki bir tarihte ödeneceğine yönelik olarak alacaklıya verilen kıymetli evrak şeklinde tanımlanan çeklerin vade tarihi, tahsil ve iade gibi kayıtlarının elektronik ortamda oluşturulmasını sağlayan Nakit Yönetimi ürünüdür.  

Şirketinizin muhasebe sistemine girilen çek bilgileri Dosya Transfer Protokolü olarak da bilinen File Transfer Protocol, FTP aracılığı ile Şekerbank’a aktarılır. FTP tüm dünyada yaygın olarak kullanılan güvenli veri transferi protokolüdür.