Uygulamalar

Toplu Ödeme Programı ile ödemeleriniz aksamasın

Toplu Ödeme Programı ile şirketinizin EFT, havale ve virman ödemelerinizi otomatik olarak toplu biçimde gerçekleştirebilir, ödemeye ilişkin talimatlarınızı FTP veya e-posta aracılığıyla dilediğiniz an görüntüleyebilirsiniz.

Çeklerinizi Sürekli Çek Programı ile düzenleyin

Ödeme aracı olarak çek kullanmayı tercih ediyorsanız Sürekli Çek Programı ile çeklerinizi otomatik olarak düzenleyebilir, lehtarları seçerek toplu çek basımı yapabilirsiniz.

Çoklu kullanıcı ile çalışma imkânı

Muhasebe ile ilgili birçok işlemi elektronik ortamda güvenli ve hızlı biçimde yapmanızı sağlayan Uygulamalar üzerinden çoklu kullanıcı ile işlem yapabilir, yaptığınız işlemleri kolaylıkla raporlayarak dilerseniz Excel formatında kaydedebilirsiniz.

Uygulamalar ile ilgili sorularınızın cevabı burada. 

Şekerbank Uygulamalar hizmeti ile Anlık Hesap Hareketleri, Sürekli Çek ve Toplu Ödeme görüntüleme işlemleri yapılabilir, yapılan işlemler raporlanabilir ve Excel formatında kaydedilebilir. 

Şekerbank Nakit Yönetim Uygulamalar hizmetini bilgisayarınıza indireceğiniz kurulum dosyalarında yer alan talimatları takip ederek kullanmaya başlayabilirsiniz. Programı indirmek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Şekerbank Nakit Yönetimi Uygulaması Kurulum/Kullanım Dosyası

Programı kullanmak için NAKITYONETIMOPERASYONLARI@sekerbank.com.tr adresine e-posta göndererek şifre alabilirsiniz.


Şekerbank Toplu Ödeme Programı, ödemelerin otomatik bir şekilde toplu olarak yapılmasını mümkün hale getirir. EFT, Havale ve virman gibi para transferlerini kolaylıkla gerçekleştirebilmenizi sağlayan bu program, ödemelerin toplu ve otomatik olarak yapılmasını sağlar. 

Bu programdan yararlanırken ödeme yapacağınız satıcıları seçerek tutar girişlerinizi yapabilir, toplu ödeme talimatını oluşturabilirsiniz. 

Toplu Ödeme Programı, oluşturduğunuz talimatı dosya olarak tarafımıza iletir. Talimatlarınız aynı zamanda ilgili şubemize de iletilir. Toplu Ödeme Programı seçeneğinden yalnızca klavyenizi kullanarak hızlı ve pratik bir şekilde yararlanabilirsiniz.

 • Toplu ödeme yapmak istediğiniz satıcıları dilerseniz dosya ile sisteme kaydedebilir ya da bilgilerini kendiniz girebilirsiniz. Böylelikle toplu ödemeler için kendinize ait bir veritabanı oluşturmanız da mümkün olur.
 • Satıcılar için yalnızca tutar kısmına bilgileri girerek ödeme talimatınızı verebilirsiniz. Aynı zamanda toplu olarak ödemeleri sisteme yükleyerek de gerekli talimatları oluşturabilirsiniz.
 • Tüm toplu ödeme talimatlarınızı tek bir seçenekten yararlanarak, bankanızın FTP’sine bırakabilir ve sisteme ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Dilerseniz talimatları mail yoluyla da gönderebilirsiniz.
 • Talimatlarda güncelleme yapabilir, talimatları kopyalayabilirsiniz.
 • Daha önce yaptığınız ödemeleri kolayca güncelleyebilir, yeni talimatlarınızı verebilirsiniz.
 • Yalnızda klavye kullanarak hızlı ve kolay giriş yapabilirsiniz.
 • Toplu olarak yaptığınız tüm ödemeleri banka ya da satıcı bazında takip edebilir ve raporlayabilir, listeleyebilir ve excel olarak alabilirsiniz.
 • Ödeme ve satıcı listenizi, ödeme raporlarını excel dosyası şeklinde alabilirsiniz.

Ödemelerinizi çoğunlukla çek ile yapmayı tercih ediyorsanız, Şekerbank’ın Sürekli Çek Programı’ndan yararlanabilirsiniz. Çeklerin otomatik olarak düzenlenebilmesini mümkün hale getiren bu program, toplu çek basımı yapabilmenizi sağlar. Sürekli Çek Programı sayesinde Türkiye’de entegrasyonu ilk kez yapılan Karekodlu Çek uygulamasından yararlanabilir ve Sürekli Karekodlu Çek şeklinde bastırabilirsiniz.

Çek kesmek istediğiniz çek lehdarlarını sistemden seçtikten sonra sadece tutar ve tarih girişi yaparak toplu çek basımı yapabilirsiniz.

 • Türkiye’de ilk defa entegrasyonu geliştirilen Karekodlu Çek uygulamasını, Sürekli Çek Programı ile Sürekli Karekodlu Çek olarak bastırabilirsiniz.
 • Çek keseceğiniz lehdarların bilgilerini isterseniz manuel girebilir, isterseniz de dışarıdan bir dosya ile sisteme toplu bir şekilde kaydedebilirsiniz. Bu özellik sayesinde kendi çek ödeme veritabanınızı oluşturabilirsiniz.
 • Ekran üzerinden tek bir çek girişi yaparak, seçtiğiniz çekleri yazdırabilirsiniz.
 • Serviste kayıtlı olan lehdarlarınıza çek kesmek için minimum giriş yapabilirsiniz.
 • Sürekli Çek Programı’nda yaptığınız tüm işlemleri, servisin filtreleme özellikleri sayesinde listeleyebilir, raporlarınızı oluşturarak excel dosyası şeklinde alabilirsiniz.
 • Sürekli Çek Programı’na yalnızca klavyenizi kullanarak giriş yapabilirsiniz.
 • Çekleri basmak istediğinizde, nokta ve lazer vuruşlu yazıcıları kullanabilirsiniz.
 • Marka ve model farketmeksizin farklı yazıcılarla uyumlu şekilde çıktı alabilirsiniz.
 • EUR, USD, TRY ve tüm karekodlu çekleriniz için Sürekli Çek Programı’ndan faydalanabilirsiniz.