Hasat Mobil’le
tarlanızı uzaktan takip edin!

Hasat Mobil'i indiren çiftçilerimiz, tarla takip sisteminden özel kredi tekliflerine, gübreleme ve ilaçlama zamanından, hava durumuna kadar pek çok detaya akıllı telefonundan ulaşabiliyor.


Çiftçilerimiz için yenilikçi ve teknolojik çözümler sunmaya devam ediyoruz.

Şekerbank olarak çiftçilerimizin hayatını kolaylaştıran teknolojik ve yenilikçi çözümler üretmeye devam ediyoruz. Hasat Mobil’i akıllı telefonunuza ücretsiz indirerek, dijital platformda tarla ve bahçe yönetimleriyle ilgili pek çok bilgiye erişebilirsiniz. Bu uygulamanın içinde sizlerin işlerini kolaylaştıracağını düşündüğümüz özelliklere yer verdik:

Bahçenizin ya da tarlanızın bulunduğu konumun hava durumuyla ilgili ve olağanüstü hava şartları oluşmadan önce bildirim gelmesi.
Zirai analizler, hastalık, geçmiş dönem yağış ve iklim analizleri.
Bahçe ya da tarlanızdaki sorunlu alanı bulmanızı kolaylaştıran uydu görüntüleri analizi
Şekerbank olarak tarım sektörüne özel sunduğumuz kampanyalar, iş birlikleri, anlaşmalar.
Kredi talepleriniz için başvuru alanı.

Çiftçilerimiz artık ihtiyaç duydukları birçok bilgiye akıllı telefonlarından erişebiliyor.

Verimlilik Analizi

Uygulamamız sayesinde tarlanızın ya da bahçenizin verimlilik analizini yapabilir, hasar ve sağlık durumunu takip edebilirsiniz.

Uydudan Tarla Sağlığı

Tarlanızın sağlık durumunu uydu görüntüsünden görebilirsiniz. Bu görüntüler sayesinde tarlanızda ya da bahçenizde sorun çıkaran, bozulan alanları gözlemleyebilirsiniz. Navigasyon yönlendirmeleri aracılığıyla bu alanları kolayca bulabilirsiniz.

Hava Durumu ve İklim Analizi

Hasat Mobil uygulamamıza tarla ya da bahçelerinizi kolayca ekleyerek o konum için özel hava durumu, fırtına, yağış, şimşek gibi doğal afet ve meteoroloji olaylarını önceden öğrenebilirsiniz. Böylece bu risklere karşı anında önlem alarak bahçenizi ya da tarlanızı koruyabilirsiniz.

Zirai Analiz

İçinde bulunduğunuz sezonda haftalık yağış birikimi, hastalık riski, 4 derece altı don ve 32 derece üstü yanma adedi, toprak pH değeri gibi bilgilere erişebilirsiniz.

Hasat Mobil Ayrıcalıkları

İşinizi daha da kolaylaştırmak için Hasat Mobil uygulamamızda finansal verilere de yer verdik. Örneğin; işaretlediğiniz ürünün güncel maksimum ve minimum satış fiyatlarını inceleyebilirsiniz. Ayrıca maliyetlerinizi girebileceğiniz ve not alabileceğiniz bir ekran da uygulama içinde yer almaktadır.

Hasat Mobil uygulaması ile Çiftçi Kayıt Sistemi’ne ulaşabileceğiniz gibi belge sorgulama, kayıt yenileme başvurusu ve ürün değişikliği yapabilirsiniz. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın çiftçi bilgi havuzuna erişerek üretim ve desteklere dair bilgi alabilirsiniz. Ayrıca TMO’nun ürün alım randevu sistemine erişebilir, TARSİM ekranlarına erişerek bilgi sahibi olabilir, ürünlerinizi ve hayvanlarınızı sigortalamak için başvuru yapabilirsiniz.

Siz de tarım sektörüne ve çiftçilerimize özel sunduğumuz kampanyalardan hemen haberdar olmak için Hasat Mobil’i indirebilirsiniz.

Hasat Mobil'i kullanın, Dijital Çiftçi Puanları kazanın!

Hasat Mobil
Dijital Çiftçi Puanı

Şekerbank’ın çiftçilere özel ücretsiz Mobil Tarım Uygulaması “Hasat Mobil” ücretsiz olarak akıllı telefona indirebilecekleri bir uygulamadır. Üreticilerin tarlalarını veya bahçelerini konumuna ilişkin hava durumu ve önemli hava olaylarının gerçekleşmeden önce haber verilmesi, Şekerbank’ın tarım sektörüne özel kampanyaları, tarla uydu analiz görüntüleri, tarlada sorunlu alanın görünmesi, navigasyonla alana ulaşma gibi daha birçok özelliğin bulunduğu dijital uygulamadır.

Uygulamayı telefonunuza ücretsiz indirmek için:

Android: Hasat Mobil - Google Play Store

iOS: Hasat Mobil - App Store

bağlantılarını kullanabilirsiniz.

Hasat Mobil'i App Store ve Google Play Store uygulama mağazalarından telefonunuza ücretsiz indirip hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Uygulamaya kaydolurken “Aydınlatma Metni” ve “Kullanıcı Sözleşmesi”’nin onaylanması zorunludur. “Açık Rıza Metni” ise kullanıcı tercihine göre “Okudum, Kabul Ediyorum” ya da “Kabul Etmiyorum” şeklinde kaydedilebilir. Uygulamaya kaydolduktan sonra giriş yaparken kullanıcının GSM numarasını girmesi yeterlidir. Kullanıcıya SMS OTP ile tek seferlik şifresi gönderilir.

Hayır, Hasat Mobil'i tüm çiftçilerimiz kullanabilir.

Uygulamaya giriş yaptıktan sonra Tarla Ekle menüsünden istediğiniz sayıda tarla ve bahçeyi ekleyebilirsiniz. Eklenen tarla ve bahçenin il, ilçe, mahalle veya köy bilgisini seçtikten sonra ister ada ve parsel no girerek ister haritadan işaretleme yaparak ilerlenebilir. Tarla veya bahçe seçildikten sonra çiftçi bir Tarla Adı belirler ve tarla veya bahçesinde yetiştirdiği Bitki, Sulama Tipi ile Ekim/Dikim Tarihi ve Beklenen Hasat Tarihi bilgilerini girerek tarlasını kaydeder.

Evet, Hasat Mobil üzerinden kullanıcı Taksitli Tarım Kredisi başvurusunda bulunabilir. Talep en yakın Şekerbank şubesine yönlendirilir ve müşteriye en kısa zamanda dönüş sağlanır.

Hasat Mobil'i kullanan çiftçilerimiz, mobil uygulamayı kullandıkça dijital puan toplayacaktır. Çiftçiler biriken “Dijital Çiftçi Puanları”nı uygulamadaki profil bölümünden gözlemleyebilir, “Dijital Çiftçi Puanları”na göre Şekerbank şubesine başvurarak pek çok avantajdan faydalanabilirler.Dijital Çiftçi Puan Aralığı

Avantaj

50 - 100 Puan

 50 puana ulaşan çiftçilere, Şekerbank'ın geçerli kampanya faizi üzerinden %5 İndirim sağlanacaktır.


100 - 250 Puan 


100 puana ulaşan çiftçilere, Şekerbank'ın geçerli kampanya faiz oranı üzerinden %10 İndirim sağlanacaktır.

250 - 500 Puan 


250 puana ulaşan çiftçilere, Şekerbank'ın geçerli kampanya faiz oranı üzerinden %10 indirim, %50 kredi kullanırım masraf indirimi ve Hasat Kart ücret muafiyeti sağlanacaktır.

500 Puan ve Üzeri

500 puana ulaşan çiftçilere, Şekerbank'ın geçerli kampanya faiz oranı üzerinden %10 indirim, %50 kredi kullandırım masraf indirimi, Hasat Kart sigorta muafiyeti sağlanacaktır.Dijital Çiftçi Puanı hesabı: 

  • 24 saatte bir giriş: 1 puan
  • Tarla ekleme: 10 puan
  • Kredi talebi: 20 puan